" "

הפרשות חומות- כל מה שאת צריכה לדעת

נכתב על ידי מערכת קוטקס מערכת קוטקס
תאריך כתיבה: 01/01/2020
תאריך עדכון: 01/01/2020

יש משהו מלחיץ בלגלות מדי פעם הפרשה חומה על מגן התחתון שלך. זה פחות נעים אם מדובר בהפרשה חומה על התחתונים עצמם. בכל מקרה, כמעט תמיד מדובר בהפרשות רגילות. אז רגע לפני שאת נלחצת, בואי נבין מה אומרת הפרשה חומה או אפילו שחורה המופיעה על התחתונים או על התחתונית.

נכון שהצבע מלחיץ אבל כנראה שההפרשות הללו הן דימום קל. הדימום שאנו מכירות במחזור החודשי, כלומר הוסת, הוא אדום בצבע הדם. דימום שבא במגע עם החמצן שבאוויר משנה את צבעו לכהה יותר בגלל תהליכי חמצון שונים שהוא עובר. דם טרי יראה אדום אבל דם "ישן" יותר, נחשף לחמצן וצבעו משתנה לחום. אם את אמורה לקבל ווסת, ההפרשות החומות כנראה מבשרות את הגעתה וכדאי להצטייד בתחבושות או טמפונים בתיק ומגן תחתון, לייתר ביטחון. אם את לא אמורה לקבל מחזור ישנן עוד כמה סיבות נפוצות להפרשות חומות.

הפרשות חומות ונטילת גלולות

אם את נוטלת גלולות או משתמשת בהתקן למניעת הריון, אולי יש קשר בין ההפרשות החומות לאמצעי המניעה שאת משתמשת בו. גם גלולות וגם התקן רחמי עלולים לגרום להפרשות חומות סביב המחזור החודשי או במהלך החודש.

לעיתים מדובר בדימום של המחזור, בשלב הראשון שלו, אשר מתחמצן ואז יגיע המחזור. אך לעיתים ההפרשות החומות מגיעות בימים אחרים, שאינם קשורים למחזור. אם מדובר על שימוש באמצעי מניעה – כדאי להתייעץ עם הרופא/ה המטפל/ת ואולי יתאימו לך אמצעי מניעה מתאים יותר או יחליפו את סוג הגלולות.

נשים ונערות שאינן משתמשות בגלולות, לעיתים יגלו הפרשות חומות סביב ימי הביוץ.

הפרשות חומות ודימום מצוואר הרחם

לעיתים הפרשות חומות מגיעות מצוואר הרחם. הסיבות יכולות להיות שונות, כמו פציעה קטנה או לפעמים סוג של כיב. אם ההפרשות ממשיכות מומלץ להיבדק ולעיתים לעשות גם בדיקת פאפ כדי לדעת שהכל בסדר גם בגזרה הזאת.

בדיקת פאפ היא בדיקה שגרתית, הנועדה לאבחן שינויים ברקמת צוואר הרחם. הבדיקה מומלצת לנשים, ובמהלכה נוטלים דגימה מהנרתיק. הבדיקה מבוצעת כחלק משגרת הבדיקה הגינקולוגית, היא אינה כואבת, אך תיתכן אי נוחות קלה כשהיא מבוצעת.

שימי לב אם ההפרשות מתרחשות לאחר יחסי מין, אולי ההפרשות קשורות לשפשוף בצוואר הרחם או הנרתיק וכדאי גם כאן להיבדק או לקבל ג'ל מסכך.

הפרשות חומות בהריון:

כדאי לדעת שחלק מהנשים יגלו הפרשות חומות קלות ביום המחזור, אבל המחזור לא יגיע. הפרשות אלה נובעות מההשתרשות של העובר ברקמה הרירית של הרחם. במצב זה הרקמה עשירה בכלי דם ומדממת. במקרה זה, הדימום מעיד על השרשה של העובר. אם את מנסה להיכנס להיריון זה יכול להיות סימן משמח.

כדאי לזכור תמיד- הפרשות שונות ולא משנה מה צבען, המגיעות פתאום ובעיקר אם הן מלוות בכאבי בטן או תחושת אי נוחות, גרד או כאבים, דורשות התייעצות עם רופא. סביר להניח שאת מכירה את גופך וכל הפרשה חריגה, כזו או אחרת ,המלחיצה אותך, דורשת התייעצות, אפילו טלפונית, עם רופא/ה.

 

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה רפואית או המלצה לנקיטת הליך רפואי. אנחנו ממליצים לך להתייעץ תמיד עם רופא/ה כשאת לא בטוחה או לפני החלטות של אמצעי מניעה או שינויים במחזור החודשי  

ערכת התנסות מתנה

EmptyView

מוצרי קוטקס במיוחד בשבילך

Ultra Thin Pads

תחבושות

הדור הבא של תחבושות עם התאמה מושלמת למבנה גופך

Tampons

טמפונים

טמפונים קוטקס עם מוליך פלסטיק לזרימה קלה נוחות מקסימלית, הגנה ללא פשרות ידית אחיזה מונעת החלקה מעטפת משי להחדרה נוחה במיוחד

מגן תחתון

מגיני תחתון

קוטקס מגיני תחתון דקים ונושמים עד 100% נוחות ורעננות יומיומית

Liners

תחתונים לאחר לידה

תחתונים סופגים לנשים לאחר לידה. ייחודי לנשים לאחר לידה תחתונים חד פעמיים מבד דמוי כותנה, בעלי פד מובנה הסופג פי *3 מתחבושת רגילה לתחושת נוחות וספיגה מקסימלית
(* ביחס לתחבושת קוטקס נורמל ).

Night Pants

סדרת Young

סדרת young לנערה המתבגרת

*כל השדות בכוכבית הן שדות חובה

יש למלא את השם הפרטי
יש למלא את תאריך הלידה מצטערים אך ההרשמה לדיוור הינה מגיל 16 ומעלה
שדה חובה שדה חובה