לוח שנה

לזרז מחזור באופן טבעי – תרופות סבתא להקדמת המחזור

נכתב על ידי מערכת קוטקס מערכת קוטקס
תאריך כתיבה: 01/01/2020
תאריך עדכון: 01/01/2020

את מסתכלת על לוח השנה ומבינה שאת החופשה הזאת תבלי עם מחזור חודשי. ובינינו, לא יעזרו הטמפונים הנוחים או כל התחבושות הנהדרות, עדיין את תצטרכי למצוא מקומות להחליף טמפון או לחשוב על הבגדים שתלבשי.

רוב הנערות והנשים יעדיפו לבלות חופשה, או טיול שטח מתוכנן, בלי המחזור ובלי דאגות. הדרך הטובה ביותר לזרז מחזור או לדחות אותו, היא בעזרת טיפול הורמונלי, יש לא מעט עצות ותרופות סבתא, אבל כנראה שמה שעובד כמעט תמיד, זה הטיפול ההורמונלי. אם את לוקחת גלולות ניתן להפסיק את הלקיחה, בהתייעצות רופא, ולגרום למחזור להקדים. יש להפסיק את הגלולות מספר ימים לפני שאת רוצה לקבל, ולחזור לקחת כרגיל, לאחר ימי ההפסקה (אם יש לך חפיסות של 28 גלולות יש לקחת את גלולות הדמה המסומנות במקום להפסיק את הלקיחה)

הגלולות יכולות לעזור לך גם לדחות את המחזור על ידי חיבור חפיסת גלולות אחת לשנייה. אם לא עשית זאת אף פעם אנחנו ממליצים לך להתייעץ שוב עם רופא/ה או עם אחות במרכז לבריאות האישה, כך תדעי לעשות זאת נכון ולהבין על אילו גלולות צריך לדלג, אם חפיסת הגלולות שלך כוללת גלולות ל 28 ימים.

לא כל הנשים והנערות לוקחות גלולות ולכן לא יכולות להקדים או לאחר בעזרת הגלולות, אבל ניתן לקבל טיפול הורמונלי אחר שיעזור להקדים את המחזור.

הקדמת מחזור נעשית על ידי טיפול בהורמון פרוגסטרון, לוקחים את ההורמון שניתן רק על ידי רופא/ה, למשך חמישה ימים ואז מפסיקים. המחזור יגיע. באותה צורה ניתן לדחות את המחזור עם אותו הורמון. לקחת את הכדורים עד שמעוניינים בקבלת המחזור. 

חשוב לציין שזהו טיפול רפואי ונקודתי, כך שלא מומלץ לעשות אותו הרבה פעמים במהלך השנה. אם המחזורים לא סדירים או לא מגיעים כדאי להתייעץ עם רופא/ה ולחשוב על טיפול קבוע.

תרופות סבתא לזירוז מחזור

הסבתות טוענות שזה עובד, המדע יכול להסביר קצת אבל אם זה לא יועיל זה כנראה לא יזיק, אז כדאי לנסות.

בניסיון לזרז מחזור - הטיפול ההורמונלי עובד תמיד אבל אם את רוצה לנסות שיטות טבעיות יותר, אין נתונים על אחוזי ההצלחה אבל תמיד אפשר לנסות.

מקלחת חמה

הסבתות טוענות שמים חמים עוזרים להירגע ולהרגיע את שרירי הבטן ולהזרים את הדם ברחם ובכך לזרז את המחזור

אפשר להוסיף לאמבטיה שמנים מרגיעים כמו מי ורדים או לוונדר, שיוסיפו לרוגע. גם אם לא יועיל את תיהני מזמן נעים ורגוע.

פעילות גופנית:

יש הטוענים שפעילות גופנית עוזרת לזרז מחזור. לעומת ההמלצה על פעילות גופנית, ניתן למצוא כאלה שטוענים שדווקא פעילות גופנית מאומצת דוחה את המחזור. אנחנו חושבים שאם את רוצה לנסות, מקסימום לא תצליחי... ההמלצה היא לפעילות לא מאד מאומצת, כזאת שתזרים דם בגוף אבל לא תגרום לכל השרירים להיתפס.

ויטמין סי

ויטמין בי לפני הכל הוא תוסף מזון ולכן מומלץ להתייעץ לפני שצורכים אותו בכמות. הסבתות טוענות שצריכה מוגברת של ויטמין סי יכולה לעזור לעבות את רירית הרחם ולעזור בכיווץ הרחם ועל ידי כך גם לזרז מחזור.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה רפואית או המלצה לנקיטת הליך רפואי. אנחנו ממליצים לך להתייעץ תמיד עם רופא/ה כשאת לא בטוחה או לפני החלטות של אמצעי מניעה או שינויים במחזור החודשי 

ערכת התנסות מתנה

EmptyView

מוצרי קוטקס במיוחד בשבילך

Ultra Thin Pads

תחבושות

הדור הבא של תחבושות עם התאמה מושלמת למבנה גופך

Night Pants

תחתוני מחזור

חדש מקוטקס - השקט הנפשי שתמיד חיפשת בלילה: אין יותר דליפות ואפשר לצאת לטיולים בלי חשש.

Tampons

טמפונים

טמפונים קוטקס עם מוליך פלסטיק לזרימה קלה נוחות מקסימלית, הגנה ללא פשרות ידית אחיזה מונעת החלקה מעטפת משי להחדרה נוחה במיוחד

מגן תחתון

מגיני תחתון

קוטקס מגיני תחתון דקים ונושמים עד 100% נוחות ורעננות יומיומית

Liners

תחתונים לאחר לידה

תחתונים סופגים לנשים לאחר לידה. ייחודי לנשים לאחר לידה תחתונים חד פעמיים מבד דמוי כותנה, בעלי פד מובנה הסופג פי *3 מתחבושת רגילה לתחושת נוחות וספיגה מקסימלית
(* ביחס לתחבושת קוטקס נורמל ).

Night Pants

סדרת Young

סדרת young לנערה המתבגרת

*כל השדות בכוכבית הן שדות חובה

יש למלא את השם הפרטי
יש למלא את תאריך הלידה מצטערים אך ההרשמה לדיוור הינה מגיל 16 ומעלה
שדה חובה שדה חובה