מוצרי קוטקס במיוחד בשבילך

Ultra Thin Pads

תחבושות

הדור הבא של תחבושות עם התאמה מושלמת למבנה גופך

Tampons

טמפונים

טמפונים קוטקס עם מוליך פלסטיק לזרימה קלה נוחות מקסימלית, הגנה ללא פשרות ידית אחיזה מונעת החלקה מעטפת משי להחדרה נוחה במיוחד

מגן תחתון

מגיני תחתון

קוטקס מגיני תחתון דקים ונושמים עד 100% נוחות ורעננות יומיומית

Liners

תחתונים לאחר לידה

תחתונים סופגים לנשים לאחר לידה. ייחודי לנשים לאחר לידה תחתונים חד פעמיים מבד דמוי כותנה, בעלי פד מובנה הסופג פי *3 מתחבושת רגילה לתחושת נוחות וספיגה מקסימלית
(* ביחס לתחבושת קוטקס נורמל ).

Night Pants

סדרת Young

סדרת young לנערה המתבגרת

יש לך שאלה?

  • אישה מאבדת בממוצע 3-5 כפות של דם ורקמה של רירית הרחם במהלך המחזור. הכמות משתנה מ- 75 מ"ל (רבע כוס) ל- 125 מ"ל (חצי כוס) לכל היותר. האחות בורג'י

  • לא, את לא צריך לדאוג! זה נורמלי שהמחזורים החודשיים לא מגיעים באותו תאריך בכל חודש - אז אל תהיי מודאגת אם זה קורה לך. הסיבה לכך היא שוסתות מגיעות במחזורים - מחזור הוא מהיום הראשון של וסת אחת עד ליום הראשון של הוסת הבאה - ולא בהכרח חודש מלא. מחזור אורך בדרך כלל כ- 28 יום, אך מכיוון שהם נשלטים על ידי הורמונים, רגשות, תזונה, בריאות ואורח חיים, הם יכולים להיות קצרים יותר (21 יום) או ארוכים יותר (לפעמים עד 90 יום). זה אומר שהמחזור שלך יכול להגיע מוקדם או מאוחר יותר ממה שציפית.

  • אם יש לך מחזור  בתחילת החודש, ועוד אחד לקראת סוף החודש, זה פשוט אומר שיש לך מחזור קצר. מחזור הוא מהיום הראשון של וסת אחת ועד היום הראשון של הוסת הבאה שלך. לוקח כמה שנים עד שהמחזורים שלך 'מתקבעים', כלומר בשנים הראשונות של קבלת המחזור, חלק מהמחזורים יהיו קצרים (אולי 21 יום) בעוד שאחרים יהיו ארוכים יותר. אורך המחזור תלוי בזמן בו את מבייצת או כשביצית מבשילה. אם את מבייצת מוקדם במחזור, תקבלי את המחזור מוקדם יותר. אם את מבייצת מאוחר יותר, המחזור שלך יתחיל מאוחר יותר. זה די נורמלי ואין מה לדאוג!

  • הבחירה לקיים יחסי מין בזמן המחזור היא אישית. בעוד שיש נשים שמרגישות בנוח לקיים יחסי מין כשיש דימום, יש גם נשים שלא מקיימות יחסי מין במהלך תקופה זו. במידה ואת מקיימת יחסי מין בזמן המחזור, חשוב לדעת שזה עשוי להיות מסוכן כאשר מדובר ביחסי מין מזדמנים או כשיש מספר שותפים. הסיבות לכך הן: 1. קיים סיכון להריון (אם יש לך מחזור קצר). 2. קיים סיכון עצום לזיהומים המועברים במגע מיני בגלל סביבת הדם של הנרתיק. 3. צוואר הרחם שלך (פה הרחם) פתוח במהלך המחזור ומשאיר לזיהומים - חיידקיים, פטרייתיים או ויראליים - דלת פתוחה לרחם שלך, לצינורות, לאגן ולבטן. 4. זיהום המועבר במגע מיני יכול להפוך למחלה המועברת במגע מיני - לעיתים קרובות לכל החיים! 5. נגיפים מסוימים כמו וירוס הפפילומה האנושי (HPV) מגדילים את הסיכון של אישה לחלות גם בסרטן צוואר הרחם ואחרים כמו כלמידיה עלולים לגרום לאי פוריות.

    

  • בעוד שנשים מסוימות עשויות להזדקק להחלפת פדים / טמפונים בתדירות גבוהה יותר (במיוחד ביום הראשון והשני של המחזור שלהן) עליך להחליף מדי 3 - 4 שעות.

  • לבנות יש מחזור כי הן מיוחדות! יש לנו את כל האיכויות של גבר אבל עם משהו נוסף - איבר (בגודל האגרוף שלך) שמתכונן לתינוק, ואז מ-ת-מ-ת-ח עם תינוק שגדל במשך 9 חודשים! מדהים! הטבע והחיים המודרניים מתנגשים כאן קצת, מכיוון שכשילדה צעירה מתחילה לקבל את המחזור שלה; זה אומר שהיא מכינה ביצית ואת הרחם שלה להריון! צעירות מדי ועדיין לא מוכנות לאימהות, נערות צעירות צריכות ללמוד להתמודד עם מחזור 'מדמם' או 'ניקיון' של הרחם - בממוצע כל 28 יום. תחשבי על זה ככה - הוסת היא חגיגה של הנשיות שלך - והדימום הזה מאפשר לך לדעת שגופך עובד כמו שצריך!

  • נשמע שיש לך מחזורים ארוכים יותר - מחזור הוא מהיום הראשון של וסת אחת ליום הראשון של הוסת הבאה שלך. זה בסדר שיש מחזורים ארוכים יותר! לפעמים אירועים בחיים שלך יכולים לעכב 'ביוץ' או הבשלה של ביצית. כשזה קורה, מחזורים חודשיים מגיעים מאוחר יותר. אם אישה אינה פעילה מינית, היא לא צריכה לדאוג אם המחזור שלה יגיע מאוחר יותר. גורמים נוספים לעיכוב בביוץ הם: 1. לחץ  2. פעילות גופנית קיצונית 3. דיאטה קיצונית (אנורקסיה) 4. מצוקה רגשית.

  • כמובן שאת יכולה ללכת לשחות במחזור! רק וודאי שאת עם טמפון ולא עם תחבושת!

  • קיום יחסי מין הוא הדרך היחידה לאבד את הבתולים. לבחירתך במוצרי היגיינה אישיים אין כל השפעה, ולכן אין שום סיבה שלא תשתמשי בטמפונים לפני שאת פעילה מינית.

  • כן את יכולה להיות בסביבה של בנים כשאת במחזור. בנים לא יודעים שיש לך מחזור, אלא אם את אומרת להם.

  • המחזור הראשון יכול להתחיל בכל עת מגיל 8 עד 18! הכל תלוי בסגנון חיינו ובגנטיקה שלנו. בנות שמאוד מוכוונות לספורט והן גבוהות ושדופות נוטות להתחיל את גיל ההתבגרות ולקבל מחזור בגיל מבוגר יותר. ילדה שמתחילה לפתח שדיים כשהיא צעירה נוטה לקבל מחזור כשהיא צעירה יותר. עובדה מעניינת - בנות שמקבלות את המחזור צעירות יותר נוטות להפסיק לקבל את המחזור שלהן כשהן מעל גיל 50. בנות שמקבלות את המחזור מאוחר יותר בדרך כלל מפסיקות לקבל את המחזור שלהן מוקדם יותר - לפעמים באמצע שנות ה -40 שלהן!

  • הצמידי את התחבושת לביטנת התחתונים. החליפי את התחבושת כל 4 שעות לפחות. עטפי את התחבושת המשומשת בנייר טואלט או בחבילה המצורפת. המשיכי את היום כאילו לא קורה דבר!

  • היי. אם זה לא קרה לאחותך בעבר והיא קיימה יחסי מין כשבועיים לפני המחזור של היום הבודד, הסבר אחד לכך יכול להיות שהיא בהריון. כאשר הביצית המופרית מתחפרת בתוך רירית הרחם (הנקראת אנדומטריום ההופכת לוסת) היא עלולה לגרום לדימום קל. נשים חושבות שזה מחזור כשלמעשה הן בהריון. הייתי מציעה שהיא תקנה לעצמה ערכת בדיקת הריון ביתית. סימנים נוספים להריון הם שדיים שמרגישים 'מלאים יותר', בחילות בבוקר, רגשנות, והצורך לעשות פיפי בתדירות גבוהה יותר. סיבות אחרות לוסת קלה וקצרה מאוד עשויות להיות לאחר זריקה למניעת הריון (זה למעשה מפסיק את קבלת המחזור החודשי לאחר זמן מה), הוסת הראשונה לאחר נטילת הגלולה למניעת הריון או הכנסת השתל התת-עורי למניעת הריון. במקרה זה, אחותך יכולה לדבר על כך עם האחיות במרפאה, אבל אני בטוחה שהן יגידו לה שיכול להיות שגופה פשוט 'מסתגל' להורמוני המניעה. אני מקווה שהעצה הזו עוזרת.

  • אוקי- 'משגל נסוג' אינו בטוח מכיוון שלזרעים יש זנבות קטנים ואלה עוזרים להם לשחות. עם זאת, קיום יחסי מין לפני מחזור הוא 'בטוח יותר' - עד כמה שזה אפשרי כהגנה מפני הריון. אבל סקס לא מוגן משאיר אותך פתוחה ופגיעה לכ -35 זיהומים המועברים במגע מיני. לא רעיון טוב ….!!!

  • זה נקרא כאבי שדיים מחזוריים שמתחילים כאשר נשים מתחילות לקבל את המחזורים החודשיים שלהן וממשיך בכל מחזור עד גיל המעבר. שינויים בשד מתחילים באמצע המחזור כאשר רמות ההורמונים גבוהות. ואז רגע לפני המחזור, רמות הורמונליות נמוכות מפעילות וסת. זה יכול לגרום לשדיים להרגיש כבדים ולא נוחים. דאגי ללבוש חזייה תומכת ונוחה במהלך תקופה זו.

  • עבור חלק מהנשים זרימה כבדה היא גנטית - במילים אחרות, ייתכן שלאמא שלהן היו מחזורים כבדים. יש נשים שיש להן מחזורים כבדים יותר כאשר יש להן רקמת שומן רבה יותר לאחסון ההורמון הנקרא אסטרוגן. אסטרוגן הוא ההורמון שעוזר לרירית הרחם לצמוח. יותר אסטרוגן = רירית עבה יותר = מחזור כבד. אם מחזור מגיע באיחור, הזרימה עשויה להיות כבדה יותר.

  • וסת מוקדמת אינה מהווה בעיה - זה פשוט אומר שהיה לך מחזור קצר יותר. מחזור הוא מהיום הראשון של וסת אחת ועד היום הראשון של הוסת הבאה שלך - מספר הימים הממוצע הוא בדרך כלל 28 (לפעמים המחזורים קצרים יותר - לפעמים הם ארוכים יותר וזה נורמלי). אין סיבה לדאגה!

  • עדיף לעשות משהו בקשר לכאבי מחזור לפני שהם מחמירים ממש. התחילי בלקיחת כפית דבשה במים רותחים כל בוקר (לטובת מינרלים שגופך זקוק להם). את יכולה גם לקחת אספירין יום לפני תחילת המחזור. השתמשי בחום להפחתת כאב - בקבוק מים חמים, אמבטיה חמה או מקלחת. את יכולה גם לבקש מהרוקח שלך להמליץ על משכך כאבים.

  • האם זו הבטן שלך או הרחם שלך? יש נשים שמרגישות 'בלגן בבטן' יום לפני תחילת המחזור שלהן או שהן עלולות להרגיש בחילה ביום המחזור. לעומת זאת כאבי אגן הם בדרך כלל הרחם המתכווץ, אך הם יכולים להיגרם גם מדלקת בדרכי השתן או מזיהומים אחרים באגן. אם יש לך גם חום, זה יכול להצביע על זיהום שיש לבחון אותו במרפאה או אצל רופא/ה. אם יש הקלה של הכאב באמצעות חום - אמבטיה, מקלחת ובקבוק מים חמים - זה כנראה 'כאב מחזור' שיעבור. בקשי מהרוקח להמליץ על משכך כאבים שיעזור לך לעבור את הימים הקשים האלה!

  • כאבי מחזור לפני תחילת הדימום הם נורמליים למדי ואינך צריכה להילחץ מכך - פשוט תלמדי להתמודד עם זה. דמייני את הרחם כגודל האגרוף הקפוץ שלך - כעת לחצי את אגרופך כדי לחקות 'התכווצויות' - מכיוון שזה מה שהרחם עושה לפני שמתחיל המחזור - הוא מתכווץ (או לוחץ) כדי לפרק את המצע הפנימי שנקרא רירית הרחם לנוזל דם ורקמות שהופכים למחזור שלך.

  • כאבי מחזור נגרמים בדרך כלל בגלל רחם 'מתכווץ'. איבר שרירי חלול זה - בגודל האגרוף הקפוץ שלך - צריך 'להיסחט' כדי לפרק את המצע הפנימי שנקרא רירית הרחם, כדי לנקות את הרחם, מכיוון שגופך אינו בהריון, ואין צורך במצע. הורמון בשם פרוסטגלנדין עוזר לרחם להתכווץ, אך אם לאישה יש יותר מדי מהורמון זה, ההתכווצויות יכולות להיות ממש חזקות וכואבות. ניתן לשלוט על פרוסטגלנדין פשוט על ידי נטילת אספירין יום לפני תחילת המחזור שלך.

  • לא, כאבי מחזור לא משפיעים על הסיכוי שלך להיכנס להריון.

  • כאב גב לפני מחזור יכול להיגרם מיציבה גרועה. לפעמים זה נגרם על ידי מיקום הרחם כאשר הוא נשען לאחור במקום קדימה. במקרים חמורים, זה יכול להיגרם על ידי אנדומטריוזיס.

  • אם נערה פעילה מינית ומחמיצה מחזור שלה, הדבר הראשון שידאיג אותה הוא הריון. ערכות לבדיקת הריון זמינות בבית המרקחת שלך, כך שתוכלי לבצע בדיקת הריון בעצמך ברגע שאת חושדת שאת עלולה להיות בהריון. אם נערה אינה פעילה מינית ואין לה מחזור במשך חודשיים, יכולות להיות סיבות אחרות מדוע המחזור שלה מתעכב. 1. לחץ. האם את בתקופת בחינות או שיש מצב מלחיץ בחייך כרגע? 2. האם את מתאמנת יותר מדי לקראת אירוע ספורט גדול? נשים לעיתים קרובות מפסיקות לקבל את המחזור החודשי שלהן עד לסיום אירוע הספורט. זה בסדר 3. האם את עושה דיאטה מוגזמת ויורדת במשקל? גם זה יכול לעצור את המחזור 4. האם את חולה או חלית לאחרונה? גם זה יכול לעכב מחזור לזמן מה.

  • לא. זה דימום שאורכו יותר ממחזור. אם זה נמשך, כדאי שתגשי למרפאה או לרופא/ה שלך.

  • יש בנות שמרגישות בחילה - זה לא נורא אם את לא אוכלת ביום הראשון של המחזורים החודשיים שלך. רק וודאי שאת שותה הרבה נוזלים - כולל מרק ושוקו חם.

  • אוקיי - כמה דברים. מחזור הוא מהיום הראשון של וסת אחת ועד היום הראשון של הוסת הבאה שלך - מספר הימים הממוצע הוא בדרך כלל 28 (לפעמים המחזורים קצרים יותר - לפעמים הם ארוכים יותר וזה נורמלי). אני לא יודעת בת כמה את ולא מכירה את ההיסטוריה הרפואית שלך, אבל השדיים שלך לא צריכים לכאוב, ובהחלט לא צריכה להיות להם הפרשה. אז כן, זה משהו שאת צריכה לדאוג לגביו. אנא פני לרופא/ה או למרפאה בהקדם האפשרי.

  • הפרשה עם ריח רע פירושה בדרך כלל זיהום ויש לטפל בזה במרפאה או אצל הרופא/ה שלך. לא כל זיהומי הנרתיק מועברים במגע מיני, למשל, דלקת הנרתיק החיידקית. אם אישה קיימה יחסי מין ואז היא מקבלת הפרשהעם ריח רע, זה בהחלט יכול להיות זיהום המועבר במגע מיני. עדיף לטפל בזה כמה שיותר מהר! 

  • הפרשה שמריחה רע, מגרדת וגורמת לגירוי ואדמומיות בנרתיק ובשפתיים היא הפרשה מזיהום. הצבע יכול להיות צהוב, ירוק או לבן ויכול להיות קצף שיש לו ריח רע. חייבים לטפל בכך במרפאה או אצל רופא/ה. אם את פעילה מינית, גם החבר שלך צריך ללכת לטיפול. זיהומים שלא טופלו עלולים לגרום לסיבוכים רבים.

  • אני מבינה מזה שהפריחה על שפתי הפות או באיבר המין? כל פריחה שמגרדת ושורפת (בכל שלב במחזור) מצריכה טיפול רפואי - זה יכול להיות פטריה אבל זה יכול להיות גם זיהום באברי המין. אנא פני לרופא/ה או לאחות במרפאה בפעם הבאה שיש לך פריחה כזו, כדי שניתן יהיה לזהות אותה ולטפל בה. ככל שתזניחי את זה זמן רב יותר, כך זה יהפוך לגרוע יותר! יכול להיות שפשוט צריך טיפול באנטיביוטיקה.

  • בטח שאת יכולה לעשות ספורט במהלך המחזור שלך. שימוש בטמפונים הופך את זה להרבה יותר קל ונוח.

  • כן, את יכולה לאכול כל דבר בריא בזמן המחזור. 

  • יש הבדל בין לקבל מחזור לדימום במהלך ההריון. יש נשים שחוות דימום קל מאוד כשהן נכנסות להריון, וזה נקרא 'דימום השתרשות'. זו בדרך כלל לא בעיה. אך כאשר אישה יודעת שהיא בהריון, והיא מתחילה לדמם, עליה ללכת למרפאה או לרופא/ה הקרובים אליה. בדרך כלל, משמעותו של דימום במהלך ההריון הוא שיש בעיה.

  • הכיני
   לפני ואחרי החדרת טמפון, ודאי תמיד שידייך נקיות ביותר והרגע נשטפו. זה גם רעיון טוב להכיר את גופך מכיוון שקל יותר להחדיר טמפון כשאת יודעת לאן הוא הולך. לכן, היכנסי לעמדה נוחה (נסי אולי לעמוד עם רגל אחת על שפת האמבטיה או האסלה), אחזי במראה קטנה והניחי אותה בין הרגליים והסתכלי. מצאי את שפתי הפות שלך (השפתיים או קפלי העור המכסים את הכניסה לנרתיק שלך) ופרשי אותן בעדינות באצבעותיך כדי למצוא את הכניסה לנרתיק שלך. לכאן הולך הטמפון. 

   פתחי
   החזיקי את הטמפון בחוזקה משני צידי הקו המקווקו וסובבי בחדות לכיוונים מנוגדים. הסירי את פיסת העטיפה התחתונה כך שהחוט ייחשף ומשכי את החוט כך שיתלה כלפי מטה. אחזי בטמפון בחוט ואז הסירי את החצי השני של העטיפה. לאחר שפתחת את הטמפון, וודאי שאת לא נוגעת בו יותר מדי ולא מניחה אותו על משטח כלשהו.

   הכניסי
   יש להחזיק טמפונים בקצה היכן שהחוט ממוקם. נסי להישאר רגועה ככל האפשר כדי שהשרירים סביב הנרתיק לא יתהדקו. וזכרי לעמוד עם רגל אחת על האסלה או על כיסא. הטי את הטמפון לכיוון הגב התחתון והחדירי אותו לנרתיק על ידי דחיפתו באצבע המורה עד לאן שהוא מגיע. רק וודאי שאת שומרת את הטמפון בזווית ואל תנסי לדחוף אותו ישר. זה יעזור להפוך את העניינים לקלים ונוחים ככל האפשר. החוט צריך להישאר מחוץ לגופך, כך שתוכלי להסיר את הטמפון בקלות בהמשך.

   את לא אמורה להיות מסוגלת להרגיש את הטמפון אם הכנסת אותו כמו שצריך. אם את חשה אי נוחות כלשהי של לחץ כנראה שלא החדרת את הטמפון מספיק או בצורה נכונה. אם זה המקרה, נסי לדחוף את הטמפון עוד יותר פנימה, או הסירי אותו ונסי שוב. ואל תדאגי, אין שום סיכוי שתדחפי טמפונים רחוק מדי מכיוון שצוואר הרחם (הפתח לרחם שלך) קטן מכדי שטמפון יוכל להיכנס - כך שטמפונים בהחלט לא יכולים ללכת לאיבוד! רק זכרי להישאר רגועה ולא יהיו דרמות!

   החליפי
   משיכה קלה על החוט תגיד לך אם הגיע הזמן להחליף את הטמפון. אם הטמפון לא מחליק החוצה בקלות, את יכולה להשאיר אותו עוד קצת זמן. יש להחליף טמפונים כל ארבע שעות בערך, תלוי בכבדות המחזור. אבל, ניתן להשאיר את הטמפון למשך שמונה שעות לכל היותר אם הוא לא יזוז.

   הסירי
   כדי להסיר את הטמפון משכי בחוט באותה זווית בה הוחדר הטמפון. אם אינך מוצאת את החוט, אל תלחצי, רק וודאי כי הידיים שלך נקיות, שבי בישיבת כריעה והסירי את הטמפון באצבעותיך.

   השליכי
   אל תזרקי טמפונים ועטיפות לשירותים - את עלולה לסתום את הצנרת וזה רע לסביבה. פשוט עטפי אותו בנייר טואלט (או הכניסי אותו לשקית) והניחי אותו בפח או בפח אשפה סניטרי.

    

*כל השדות בכוכבית הן שדות חובה

יש למלא את השם הפרטי
יש למלא את תאריך הלידה מצטערים אך ההרשמה לדיוור הינה מגיל 16 ומעלה
שדה חובה שדה חובה